Vdekja e Astorit, shikoni çfarë bën Kombëtarja e Italisë

Italia e ka lënë të lirë numrin 13 të Davide Astori për miqësoret me Argjentinën dhe Anglinë.

Kapiteni i Fiorentinës, DavideAstori, ndërroi jetë më herët si pasojë e një ataku kardiak ndërsa u gjet pa jetë mëngjesin e ditës tjetër.

Më parë Fiorentina dhe Cagliari kanë tërhequr fanellën me numër 13 dhe nuk do ta veshë askush tjetër në të ardhmen.

Numrat e skuadrës së Italisë:

Portierë: Gianluigi Buffon [Juventus], 26 Gianluigi Donnarumma [Milan], 27 Mattia Perin [Genoa]

Mbrojtës: 19 Leonardo Bonucci [Milan], 4 Matteo Darmian [Manchester United], 2 Mattia De Sciglio [Juventus], 3 Gian Marco Ferrari [Sampdoria], 24 Alessandro Florenzi [Roma], 5 Angelo Obinze Ogbonna [Ëest Ham], 15 Daniele Rugani [Juventus], 11 Leonardo Spinazzola [Atalanta], 21 Davide Zappacosta [Chelsea]

Mesfushorë: 7 Giacomo Bonaventura [Milan], 23 Bryan Cristante [Atalanta], 20 Roberto Gagliardini [Inter], 14 Jorge Luiz Frello Jorginho [Napoli], 18 Marco Parolo [Lazio], 16 Lorenzo Pellegrini [Roma], 8 Marco Verratti [Paris Saint Germain]

Sulmues: 9 Andrea Belotti [Torino], 6 Antonio Candreva [Inter], 25 Federico Chiesa [Fiorentina], 22 Patrick Cutrone [Milan], 17 Ciro Immobile [Lazio], 10 Lorenzo Insigne [Napoli], 12 Simone Verdi [Bologna].

Astori ka luajtur 14 ndeshje për Italinë dhe për këtë numri 13 nuk do të përdoret në miqësoret e marsit.