LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti shkarkohet nga Qeveria

Deputetet e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro rrëzimit të Qeverisë Kurti.

Senca për mocionin e mosbesimit për rrëzimin e qeverisë Kurti është votuar nga deputetët e LDK’së, PDK’së, AAK’së, NISMA’së dhe pakicave.

82 deputetë kanë votuar për rrëzimin e Qeverisë Kurti, 33 kundër dhe 1 abstenim.

117 deputetë kanë qenë të pranishëm për të votuar për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, të gjithë deputetët kanë votuar me dorë