Fury fiton duelin 12 raundësh me Wallin – spektakël në Las Vegas

Fury fiton duelin 12 raundësh me Wallin – spektakël në Las Vegas

ury ka arritur të shënojë fitoren e radhës në karrierën e tij, duke mposhtur boksierin suedez, Otto Wallin, shkruan lajmi.net.

Në një duel që pritej të ishte shumë më i lehtë për britanikun, Wallin arriti të bënte ballë për 12 raunde.

‘Gypsy King’ arriti të fitonte me vendim unanim të jurisë, me rezultatin 116:112, 117:111 dhe 118:110.

Pas kësaj fitore, boksieri britanik synon kontestimin e titulli të WBC, kundër Deontay Wilder.