Vuan por prekë finalen, Reali eliminon Bayernin

Real Madrid është kualifikuar në finalen e Ligës së Kampionëve.

“Los Blancos” eliminuan Bayernin e Munichut, falë fitores në Gjermani 2:1.

Sfida në Spanjë u mbyll baras 2:2 dhe kështu ekipi i Zinedine Zidane shijoi kualifikimin.

Dy gola për Realin i realizoi Karim Benzema, ndërsa Bayerni shënoi me Joshua Kimmich dhe James Rodriguez.

Në finale, Reali takohet me Romën ose Liverpoolin.