Kryendeshja e ditës së sotme, Spanjë – Suedi

Kryendeshja e ditës së sotme, Spanjë – Suedi

Spanja përballet sonte me Suedinë.

Ndeshja mes Kombëtares së Spanjës dhe Suedisë zhvillohet sonte nga ora 21:00 në stadiumin “Estadio de La Cartuja”, 

Spanja dhe Suedia bëjnë pjesë në Grupin E, së bashku me Poloninë dhe Sllovakinë.

Spanjollët konsiderohen si favorit në këtë ndeshje, dhe kanë qëllim të shkojnë deri në finale të këtij Evropiani.

Suedezët do të hyjn në këtë ndeshje të motivuar, me synimin që të njxerrin rezultat pozitiv.

Këto dy Kombëtare ndeshjen e fundit mes tyre e kanë zhvilluar më 15 Tetor 2019, në kuadër të kualifikimeve për Evropian, ndeshja pati përfunduar me rezulat 1-1.