Formacioni brilant i Realit me ardhjen e Ancelottit, rikthehet Ronaldo dhe tri transferime tjera

Formacioni brilant i Realit me ardhjen e Ancelottit, rikthehet Ronaldo dhe tri transferime tjera

Real Madrid është pranë punësimit së trajnerit Carlo Ancelotti për herë të dytë.

Sipas mediave spanjolle, Ancelotti është afër të ndërprejë kontratën me Evertonit dhe të rikthehet te Reali pas dy vite e gjysmë.

Me ardhjen e tij, mund të ndodh edhe rikthimi i CR7, ky i fundit ka shkëlqyer në të kaluarën nën urdhrat e teknikut italian, derisa është i hapur për rikthimin në “Santiago Bernabeu”.

Ja formacioni i mundshëm i Realit nën urdhrat e Ancelottit:

Portier: Thibaut Courtois

Real Madrid gjithmonë ka pasur portierë të mirë.

Nga Iker Casillas te Keylor Navas, “Los Blancos” kanë fituar trofe me ‘bollëk’ gjatë viteve me një prani solide midis shkopinjve.

Thibaut Courtois përjetoi një sezon të parë të vështirë në Real Madrid pasi u bashkua nga Chelsea në afatin kalimtar të verës të 2019.

Por, përfaqësuesi belg gëzoi një fushatë pozitive herën e kaluar, edhe pse skuadra e tij nuk arriti të fitonte trofeun.

Dhe me Courtois tani përsëri në shkëlqimin e tij më të mirë, nuk pritet asnjë përforcim në atë departament.

Mbrojtja: Carvajal, Kunde, Alaba, Mendy

Real Madrid tashmë ka nënshkruar David Alaba, i cili ka nënshkruar një kontratë pesë-vjeçare me klubin pasi u largua nga Bayern Munchen.

Por, ata gjithashtu kanë interesim për Jules Kounde.

Sergio Ramos dhe Raphael Varane që të dy largohen në të njëjtën afat veror transferimi është një mundësi e mirëfilltë, që do të thotë që “Los Blancos” do të duhet të riformojnë gjërat.

Kounde ka shkëlqyer në Sevilla dhe duket se ka të gjitha atributet e kërkuara për të luajtur në nivelin më të lartë.

Dhe, nëse kjo ndodh, ai ka të ngjarë të luante së bashku me David Carvajal, Alaba dhe Ferland Mendy në katër mbrojtës.

Mesfusha: Kroos, Camavinga, Casemiro

Interesimi i Real Madrid për Eduardo Camavinga ka qenë i dokumentuar mirë.

Dhe pasi humbi një vend në skuadrën e Francës për Kampionatin e ardhshëm Evropian, është e mundshme që adoleshenti do të kërkojë të lërë pas Rennes.

Real Madrid ende e ka Luka Modric, por, në moshën 35 vjeç, po i afrohet viteve të muzgut të karrierës së tij.

Prandaj, Camavinga mund të mbërrijë si një zëvendësim afatgjatë edhe pse Arsenali ka qenë i lidhur gjithashtu.

Nëse kjo materializohet, atëherë francezi mund të vendoset së bashku me Toni Kroos dhe Casemiro

Sulmi: Mbappe, Benzema, Ronaldo

Nuk ka asnjë shans që Karim Benzema të hiqet shpejt, me fanellën me 9, por shumë për të humbur.

Por atij mund t’i bashkohen dy sulmues të yjeve këtë verë.

Nëse Ancelotti kthehet, ai shumë mirë mund ta detyrojë Florentino Perez të marrë përsëri Ronaldon në bord. 36-vjeçari është vendosur të largohet nga Juventus dhe një kthim mahnitës do të ishte një veprim i madh për të gjitha palët e përfshira.

Dhe Perez dëshiron ende Kylian Mbappe, gjithashtu.

Ai ka vetëm një vit nga kontrata e tij aktuale e PSG-së dhe, duke qenë se gjithmonë ka ëndërruar të veshë fanellën e famshme të bardhë të Madridit, një ndërrim këtë verë nuk është përjashtuar tërësisht.

Courtois; Carvajal, Kounde, Alaba, Mendy; Casemiro, Camavinga, Kroos, Mbappe, Benzema, Ronaldo.