Napoli i gatshëm të shesë Fabian Ruizin

Napoli i gatshëm të shesë Fabian Ruizin

Napoli thuhet se është i përgatitur të dëgjojë ofertat për mesfushorin Fabian Ruiz, pasi bisedimet e tij për kontratë kanë ngecur.

Ruiz, i cili është i lidhur me klubin napolitan deri në qershor të 2023, ka filluar vetëm një herë në pesë ndeshjet e fundit për ekipin dhe ka luftuar për të kontribuar që kur shënoi kundër Romës në 29 nëntor.

Fabian luajti 19 minuta në barazimin 1-1 me Torinon natën e kaluar dhe Calciomercato.com raporton se negociatat e kontratës me Azzurrët kanë ngecur.

24-vjeçari po diskutonte për një rinovim deri në qershor të 2025 dhe ish-lojtari i Real Betisit ka qenë një anëtar i rëndësishëm i skuadrës në vitet e fundit.

Sidoqoftë, raporti zbulon se Napoli mund të konsiderojë një ofertë nga 50 milionë euro e më shumë, me thashetheme interesi nga Real Madrid dhe Barcelona.

Fabian ka luajtur 12 ndeshje në Serie A këtë sezon, duke kontribuar me një gol dhe një asistim deri më tani.