A Bola: Newcastle transferon dy yje të Barcelonës për 240 milionë euro

A Bola: Newcastle transferon dy yje të Barcelonës për 240 milionë euro

Mohameed bin Salman së shpejti do të jetë shef i ri te Newcastle United.

Ai me të marrë përsipër Newcastle United, është i gatshëm të krijojë një skuadër të fuqishëm, që do të luftojë shumë shpejtë për të gjithë titujt në botë.

Miliarderi nuk do të kursejë, dhe dëshiron të sjellë në skuadër yje të mëdhenj futbolli.

Sipas A Bola, që citon burimet angleze, shënjestër e presidentit të Newcastle do të jenë yjet e Barcelonës, Philippe Coutinho dhe Antoine Griezmann.

Për të dy këta lojtarë, Salman do të jetë në gjendje të paguajë nga 120 milionë euro, në total 240 milionë euro.