Mbappe dhe Neymar e kanë kthyer në “shaka” futbollin në Francë – njëri pason me të pasmet, tjetri shënon gol me dorë

Mbappe dhe Neymar e kanë kthyer në “shaka” futbollin në Francë – njëri pason me të pasmet, tjetri shënon gol me dorë

PSG shënoi fitore ndaj Reims në kuadër të Kupës së Ligës me rezultat 3-0, duke kaluar në finale.

E pikërisht në finale do të takohen me gjigantin tjetër francez Lyonin.

Por se sa me lehtësi fituan edhe si mysafirë, tregojnë edhe gjestet e yjeve të PSG-së, Neymar e Mbappe.

Ylli brazilian në një moment të ndeshjes mori një pasim, ku topi  kërceu, por ai nuk e pranoi, duke e pasuar me të pasmet te bashkëlojtari  i tij.

Kjo video është bërë virale, por tregon edhe nivelin e lart që ka PSG ndaj kundërshtarëve në Francë.

Edhe francezi Mbappe u bë pjesë e “cirkut”, ku  në një moment, në një  sulm të PSG-së, ai u rrëzua dhe topi mbeti afër tij, e sulmuesi e shtyu  me dorë drejt portës.

Ai u ndëshkua me karton të verdhë për gjestin josportiv, por e mori me të qeshura.

PSG pas kësaj ndeshje kaloi në finale e cila do të zhvillohet me 4 prill.