• E mërkurë / Sep-23 22:05
  • Kontakt

Cisse: Mane mund të bëhet më i miri në botë

Cisse: Mane mund të bëhet më i miri në botë

Ish-sulmuesi i Newcastle dhe ylli i Senegalit, Papiss Cisse  ka thënë se sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, është i aftë të bëhet  lojtari më i mirë në botë. 

Sulmuesi frytdhënës në Anfield tashmë ka bërë një qëndrim midis elitës globale të futbollistëve.

Paraqitjet e tij në sezonin 2018-19 e panë atë të bëhej i pakapshëm  nën urdhrat e Jurgen Klopp, duke fituar Këpucën e Artë në Ligën Premier,  të siguruar përkrah një triumfi në Ligën e Kampionëve.

Mane pastaj përfundoi i katërti në votimin për Topin e Artë, por  fituesi Lionel Messi deklaroi se ai duhet të kishte qenë një pretendent  serioz për çmimin.

Cisse beson se 27-vjeçari do të arrijë atje një ditë, pasi tani ka mundësi më shumë pasi është rritur shumë si lojtar.

“Mane po bën shumë mirë te Liverpooli dhe e dija që ai do ta ngjitej  në krye – por ai mund të bëjë edhe më shumë”, ka thënë fillimisht Cisse  për The Sun.

“Nëse po bëni diçka të tillë dhe i arrini këto nivele, atëherë nuk  mund të ndaleni, duhet të shtyni përsëri për të treguar që mund të bëni  edhe më shumë”.

“Sa herë që flasim në telefon i them ‘Mund ta bësh atë, mund të  bëhesh më i miri. Besoni në veten tuaj”, përfundoi sulmuesi senegalez.