Pas Kim Kardashian, diçka i bëri bashkë Arbenita Ismajlin dhe Kylie Jenner

Arbenita Ismajli është modele e famshme shqiptare, emri i së cilës kësaj radhe gjendet në një vend me atë të Kylie Jenner.

Emri i Arbenita Ismajlit u bë i njohur që prej daljes në publik si e dashura e reperit Fero.

Si modele, Arbenita bashkëpunon me brende të njohura, ndërsa muaj më parë i ndodhi një problem me të famshmen Kim Kardashian.

Modelja shqiptare e kishte veshur fustanin e njëjtë si të Kimit, por në emër të një tjetër brendi.

Tani, në fotografinë e fundit që e postoi në Instagram, Arbenita u shfaq me fustan të njëjtë si të Kylie Jenner.Se cilës po i rri më bukur ky fustan, vlerësojeni vetë.