Robin Krasiniqi shpallet kampion bote në box

Robin Krasiniqi shpallet kampion bote në box

Robin Krasniqi  ka arritur ta mposht Dominic Boesel për titullin e botës IBO dhe WBA.

Boksieri ynë ka arritur ta mposht me nokaut Boeselin pas vetëm tre raundesh.