A ishte rastësi? “The Simpsons” parashikuan edhe bërjen zëvendës-presidente të Kamala Harris teksa ajo u shfaq me të njëjtën veshje si personazhi i animuar

A ishte rastësi? “The Simpsons” parashikuan edhe bërjen zëvendës-presidente të Kamala Harris teksa ajo u shfaq me të njëjtën veshje si personazhi i an

Përdoruesit e rrjeteve sociale janë të bindur se “The Simpsons” parashikuan që Kamala Harris do të bëhej zëvendës-presidente.

Të mërkurën, 56-vjeçarja mori pjesë në inaugurimin e presidentit me një veshje të ndritshme ngjyrë vjollce, e cila ishte stiluar nga dizajnerët amerikanë Christopher John Rogers dhe Sergio Hudson – veshje të cilën ajo e kombinoi me një gjerdan perlash të personalizuar nga Wilfredo Rosado.

Veshja kishte një ngjashmëri të jashtëzakonshme me atë të veshur nga personazhi Lisa Simpson në një episod të vitit 2000 të “The SImpsons” – në të cilën Lisa shfaqet e rritur dhe është bërë Presidente e Shteteve të Bashkuara, shkruan DailyMail.

Në episodin klasik të “The Simpsons”, të quajtur ‘Bart to the Future,’ Lisa zgjidhet Presidente e ShBA-së dhe vesh një kostum që ngjan shumë me atë që zëvendës-presidentja Harris veshi dje.

Pamja e Lizës përfshinte një xhaketë të purpurt, një majë me një jakë të lartë dhe një gjerdan me perla me vathë të ngjashëm.

Fansat e serialit të animuar menjëherë vunë re veshjet ishin të ngjashme dhe shkuan në Twitter për të pretenduar se është vetëm një shembull tjetër i serialit që parashikon ngjarjet botërore.

“’The Simpsons’ e kanë bërë edhe një herë. Unë mendoj se është e sigurt të thuash Lisa Simpson parashikoi veshjen e inaugurimit të Kamala Harris”, shkroi një komentues.

“Kamala Harris është me të vërtetë Lisa Simpson dhe unë jam gjithçka për të”, tha një tjetër.

Mjaft interesante, “The Simpsons” parashikuan gjithashtu presidencën e Trumpit, e cila erdhi para asaj të Lisës në afatin fiktiv.