Osmani për Veliun: Është një mendje shkurt, nuk mund të më largon nga LDK’ja

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, e ka quajtur mendje shkurt nënkryetarin e LDK’së, Agim Veliun

Osmani ka thënë se Veliu e akuzoi për tradhti dhe kërkoi largimin nga LDK’ja, mirëpo atë nuk do ta bën asnjëherë.

Ajo tha se për këto 20 vite udhëtoi me LDK’në dhe do të vazhdon të jetë pjesë e saj akoma.

“Nga disa mendje shkurt që më akuzojnë se unë po e tradhtojnë LDK’në dhe e kërkojnë nga unë largimin tim nga LDK, ma tregojnë mua derën, por është një derë që unë e kam ndjekur tash e 20 vite në LDK, por asaj nuk e kam ndërmend me ju ndahë kurrë e as me braktis”, tha Osmani, transmeton Gazeta Metro.

Osmani tha se ka besimin e elektoratit dhe të flasë në emër të tyre.