BMW ndryshon logon, kështu duket emblema e re

BMW ndryshon logon, kështu duket emblema e re

BMW ka lansuar logon e re, të vërejtur për herë të parë në konceptin sedan të modelit i4.

                                                                                                                

CarBuzz veneron se dizajni i ri, në thelb,  është i ngjashëm me logon e vjetër, vetëm se brendësia e rrethit të  logot është transparente. Ndryshimi është spikatur edhe në shkronjat mbi  logon, duke ndryshuar fontin e tyre, transmeton lajmi.net.

BMW mësohet se ka bërë ndërrimin e logos për të kremtuar dekadën e re, përkatësisht dekadën e dytë të mileniumit të tretë.

Meqë koncepti i BMW i4 është i pari model që posedon logon e re,  prodhuesi gjerman i makinave nëpërmjet kësaj ka komunikuar në publik  rëndësinë e makinës.

I4 do të sfidojë kokë më kokë përformancës Tesla Model 3 pasi fillon prodhimin në Mynih vitin e ardhshëm.

Automobili prodhon 530 kuajfuqi, me motor elektrik dhe një paketë baterie 80 kWh.