“Ronaldo e meriton Topin e Artë”

Jorge Mendes beson se Cristiano Ronaldo e meriton Topin e Artë.

Agjenti Jorge Mendes, i cili përfaqëson Ronaldon, ka thënë se ylli portugez e ka dëshmuar se e meriton Topin e Artë, për sezonin që kaloi te Juventusi dhe arritjet me Portugalinë.

“Unë gjithmonë kam thënë se ai është më i miri i gjitha kohërave, dhe ajo që ka bërë këtë vit, e konfirmon atë”, ka deklaruar Mendes, përcjell lajmi.net.

“Ai fitoi me Juventusin dhe Portugalinë, ai e meriton Topin e Artë”.

Kujtojmë se Ronaldo ka fituar pesë herë Topin e Artë, aq sa ka fituar edhe Lionel Messi.